![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7358004
*
nr 735 8004
Spegel
höjd: 60
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2012
kl 18:56:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/1 13:58:47
1
100 kr
23/1 09:58:46
2
200 kr
23/1 16:44:59
3
400 kr
23/1 18:11:32
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 735 8004
Spegel
höjd: 60
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/1 13:58:47 | 1 | 100 kr |
23/1 09:58:46 | 2 | 200 kr |
23/1 16:44:59 | 3 | 400 kr |
23/1 18:11:32 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)